Strony internetowe rozgłośni radiowych

Dominika,

  Kategoria: Internet

strony internetowe

strony internetowe

Radio to jeden ze środków przekazu, z którego chętnie korzystamy. Nośnikiem przekazu jest dźwięk i to w wielu sytuacjach jest niebywałą zaletą. Jadąc samochodem słuchamy radia, w pracy słuchamy radia, bo bez radia co niektórym trudno jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Ale radia słuchamy nie tylko przez radioodbiorniki, ale i przez internet. Strony www danych stacji oferują nam taką możliwość. No właśnie, jak wyglądają strony stacji radiowych? Jakie mają zalety i wady? Co nam się w nich podoba, a co nie?

Strony internetowe poszczególnych stacji różnią się, ale łączy je jedno: zaprezentowanie codziennej ramówki. Czytelnik, a zarazem słuchacz, ma możliwość sprawdzenia o której godzinie będzie nadawany jego ulubiony program. Może znaleźć interesującą audycję, której wcześniej nie miał okazji słuchać. Niektóre stacje radiowe umożliwiają sprawdzenie swoim słuchaczom, jaki utwór brzmiał o określonej godzinie. To przydatna rzecz, bo zdarza się, że jakaś melodia wpadnie nam do ucha, a kompletnie nie wiemy, jaki jest tytuł danej piosenki.

Strony internetowe rozgłośni radiowych to nie tylko ramówka. To również newsy z kraju i ze świata. Wiadomości polityczne, sportowe, kulturalne, sprawiają, że taka strona jest po trosze serwisem informacyjnym. Co więcej, mamy możliwość nie tylko wysłuchania, ale i obejrzenia rozmów (na przykład z politykami). Wiele stacji zamieszcza na swoich stronach internetowych wywiady, felietony i inne publikacje, wzbogacając jednocześnie swoją ofertę.

A więc to, co nam się zdecydowanie podoba to wszechstronność stron www rozgłośni radiowych. Możemy posłuchać radia przez internet, a jednoczenie, pozostając na stronie, przeczytać aktualności. Możemy na bieżąco śledzić listę puszczanych utworów. Interesująca grafika, przejrzystość, łatwa nawigacja – to zalety. A wady? Czasem zbyt dużo reklam, czasem trudność w dotarciu do danej informacji. Generalnie nie jest źle. strony internetowe stacji radiowych są praktyczne i funkcjonalne. A o to właśnie chodzi.

Komentowanie zablokowane.